Aktualności‎ > ‎

Festiwal Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce rozpoczęty

opublikowane: 12 maj 2015, 11:40 przez Tamara Samsonowicz   [ zaktualizowane 24 paź 2016, 12:50 ]
 - W poniedziałek 11 maja 2015 roku rozpoczął się XXXIV Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej. W koncercie inauguracyjnym wystąpili Kameralny Chór Męski Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie i Chór Parafii Prawosławnej p.w. Świętej Trójcy w Hajnówce. Zakończenie festiwalu planowane jest na 16 maja 2015 r. koncertami galowymi w Hajnówce i Białymstoku.
Program festiwalu przedstawia się następująco:

Inauguracja Festiwalu:
11 maja 2015 (poniedziałek), godz. 18.00
Koncert Inauguracyjny w wykonaniu:
Kameralnego Chóru Męskiego Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie
Chóru Parafii Prawosławnej p.w. Świętej Trójcy w Hajnówce

12 maja 2015:
• godz. 11.00 Spotkanie autorskie z Marcinem Waszkiewiczem, autorem książki „Poezją żyję” – Hajnowski Dom Kultury
• godz. 12.00 Otwarcie wystawy „Panie, z głębokości wołam do Ciebie” autorstwa Pana Arkadiusza Świętochowskiego – Hajnowski Dom Kultury
• godz. 13.00 Otwarcie wystawy „Jerozolima- Światło ze Wschodu” – dolna cerkiew Soboru Św. Trójcy w Hajnówce
• godz. 14.00 Otwarcie wystawy „Bieżeństwo (uchodźstwo) 1915. Wspólna historia.” – sala parafialna pod Soborem Św. Trójcy
• godz. 16.00 Master Class – Aleksandr Wróblewskij, wykładowca Grodzieńskiego Państwowego Uniwersytetu im. J. Kupały, chórmistrz Kameralnego Chóru „Dojlidztwa”– Hajnowski Dom Kultury

Przesłuchania konkursowe:
13.05.2015 (środa), godz. 15.00
  1. Chór „Jubilate Deo” – Mysłowice (Polska)
  2. Chór Dziecięcy Zespołu Szkół Niepublicznych św. św. Cyryla i Metodego – Białystok (Polska)
  3. Kameralny Chór „Sacrum” – Lublin (Polska)
  4. Chór „Omorfos” – Siemiatycze (Polska)
  5. Chór Parafii p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego – Orzeszkowo (Polska)
  6. Chór Parafii p.w. Matki Bożej Miłującej – Czeremcha ( Polska)
  7. Chór Parafii p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny – Mielnik (Polska)
  8. Chór Parafii p.w. Zmartwychwstania Pańskiego – Siemiatycze (Polska)
  9. Chór dziecięcy niedzielnej szkoły parafii p.w. Św. Mikołaja Cudotwórcy – Bieriestowica (Białoruś)
14.05.2015 (czwartek), godz. 15.00
  1. Chór Antonielebi – Tbilisi (Gruzja)
  2. Chór p.w. Opieki Matki Bożej – Bielsk Podlaski (Polska)
  3. Chór Sretienije – Mińsk (Białoruś)
  4. Chór Umilenije – Rostów nad Donem (Rosja)
  5. Chór p.w. Opieki Matki Bożej – Dubicze Cerkiewne (Polska)
  6. Zespół Wokalny Nauczycieli Swisłockiej Dziecięcej Szkoły Sztuk Pięknych „Anima” – Swisłocz (Białoruś)
  7. Kameralny Chór Żeński im. św. Lidii działający przy Parafii Prawosławnej p.w. św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie – Warszawa (Polska)
  8. Chór Młodzieżowego Domu Kultury – Białystok (Polska)
  9. Chór Duchowieństwa Diecezji Warszawsko – Bielskiej (Polska)
  10. Chór Soboru Św. Aleksandra Newskiego – Kobryń (Białoruś)
15.05.2015 (piątek), godz. 15.00
  1. Kameralny Zespół Muzyki Cerkiewnej „Kliros” – Olsztyn (Polska)
  2. Zespół Chabry – Grodno (Białoruś)
  3. Chór Św. Aleksandra Newskiego – Paryż (Francja)
  4. Chór Kameralny Credo – Kaliningrad (Rosja)
  5. Zespół wokalny „Mnohaja Leta” – Kijów (Ukraina)
  6. Chór parafii prawosławnej p.w. Soboru Wszystkich Świętych Białoruskich – Grodno ( Białoruś )
  7. Męski Arcybiskupi Chór Odeskiego Monasteru Swiato – Iwerskiego Odessa (Ukraina)
  8. Kameralny chór „Dabrawiest” – Mińsk (Białoruś)
  9. Chór Monasteru Kurkijewskiego „Flacara” – Curchi (Mołdawia)
  10. Chór Akademicki Państwowego Saratowskiego Konserwatorium Muzycznego im. L. W. Sobinowa – Saratow (Rosja)
Zakończenie Festiwalu, 16.05.2015 (sobota)
godz. 13.00 Ogłoszenie wyników – Hajnowski Dom Kultury
godz. 15.00  Koncert Galowy w Soborze Św. Trójcy w Hajnówce 
(ul. Ks. A. Dziewiatowskiego 15)
godz. 18.00 Koncert Galowy w Cerkwi Hagia Sophia w Białymstoku 
(ul. Trawiasta 5)

za: Strona Festiwalu
Comments